Monika Bojanowska o depresji

Cześć! Nazywam się Monika Bojanowska i jestem kobietą, która pewnego dnia, po kilkunastu latach zmagań z depresją, postanowiła, że wyzdrowieje.

Moja choroba rozpoczęła się wiele lat temu. Stosowałam terapię lekami oraz psychoterapię, z różnym skutkiem. Raz byłam zdrowa, a raz chora.

Pewnego dnia zdecydowałam, że postawię na intensywny rozwój osobisty i sama nauczę się, jak radzić sobie ze skutkami depresji, szczególnie z postępującymi objawami somatycznymi i uciążliwymi atakami lęku panicznego. Zrozumiałam, czym jest depresja i postanowiłam, że będę żyć tak, jak przed chorobą, ponieważ kocham życie i chcę czerpać z niego pełnymi garściami.

W depresji, której towarzyszą lęk, nerwobóle i inne objawy somatyczne, najważniejszą rzeczą jest nauczyć się sposobów, dzięki którym można sobie z tymi objawami poradzić. Są metody, które to umożliwiają. Terapia depresji może być skuteczna wtedy, gdy te metody poznasz i zaczniesz stosować w swoim codziennym życiu.

Nauczę Cię, jak to zrobić.

Depresja była dla mnie początkiem nowej drogi życiowej. Proces rozwoju osobistego, który rozpoczęłam, gdy zachorowałam, trwa do dziś. Pozwolił mi wyzdrowieć i nakłonił do wspierania innych kobiet na ich drodze do zdrowia. Ukończyłam szkolenia Professional Life Coach Certification oraz Cognitive Behavioral Life Coach Certification, akredytowane przez amerykańską instytucję Transformation Akademy™. Jestem w trakcie programu Mistrz coachingu w Szkole Coachów Meritum. Wiedzę, wyniesioną ze studiów o specjalizacji Psychologia biznesu, łączę z kilkunastoletnim doświadczeniem pracy w korporacji i nieustannie rozwijam.

Moją misją jest uświadomić kobietom, które zachorowały na depresję, że z tej choroby można się wyleczyć poprzez świadomy rozwój osobisty, będący wsparciem procesu terapeutycznego.  

Pokażę Ci, że możesz wyzdrowieć. Możesz zapanować nad objawami i kontrolować swoje życie.

Specjalnie dla Ciebie tworzę treści, które są elementem dopełniającym terapię depresji.  Z mojego doświadczenia wynika bowiem, że najskuteczniejszą metodą wyjścia z tej choroby jest połączenie leczenia farmakologicznego, psychoterapii oraz intensywnego rozwoju osobistego. Tak kompleksowe podejście pozwala szybko wrócić do życia sprzed choroby.

Moje osobiste doświadczenia z walki z depresją zamieniam w wartościowe treści i dzielę się nimi z Tobą.

Chciałabym przekonać Cię, że można żyć normalnie i odzyskać radość z życia już w trakcie leczenia, zaś po jego zakończeniu czerpać z życia całymi garściami.

Żyć w pełni, jak nigdy przedtem, odkrywać swoje pasje i spełniać marzenia.

Uwierz w to!

Ponieważ wiem, że osobie chorej bardzo trudno jest dotrzeć do wsparcia. Szczególnie, gdy mieszka się poza dużym miastem i w okolicy brakuje osób, z których doświadczenia można czerpać.

W trakcie mojej choroby doskonale poznałam ograniczenia, jakie choroba nam narzuca. Po wyzdrowieniu, miałam kontakt z kobietami chorymi na depresję i wiele z nich mówiło mi, że czują się zagubione. Leczą się u psychiatry i biorą leki, niektóre równolegle uczestniczą w psychoterapii, ale wciąż brakuje im doświadczenia innych chorych osób.

 Dla osób zmagających się z depresją, szczególnie z zaburzeniami lękowymi, zwykłe wyjście z domu może stanowić problem. W takich przypadkach wsparcie online jest rzeczą nieocenioną. Pozwala każdej chorej kobiecie zrozumieć, jak leczyć depresję i jak nauczyć się radzenia sobie z objawami, które jej towarzyszą. Jak je pokonywać i zmierzać ku zdrowiu.