Jest chorobą, która sprawia, że cierpisz.

Jest chorobą, którą powinnaś leczyć.

 Daje objawy somatyczne, ale możesz nauczyć się, jak sobie z nimi radzić.

 Jest chorobą, w której nie jesteś sama, ponieważ dwa razy częściej dotyka kobiety, niż mężczyzn. To oznacza, że możesz znaleźć masę wsparcia od innych, chorych kobiet i czerpać z ich doświadczenia.

Z depresją jest tak, jak z każdą inną chorobą. Chcesz wyzdrowieć? Podejmujesz leczenie. Nie czekasz, aż samo przejdzie. Nie słuchasz „dobrych” rad w stylu „weź się w garść”. Podejmujesz terapię depresji i zaczynasz się leczyć.

Najskuteczniejszy sposób leczenia depresji to zastosowanie trójkąta leczenia depresji – mojej autorskiej metody, która sprawiła, że po kilkunastu latach choroby, w końcu udało mi się pokonać depresję.

Założenie, na którym opiera się trójkąt leczenia depresji, jest proste i polega na równoczesnym zastosowaniu trzech elementów:

trojkat leczenia depresji

Ponieważ wiele lat chorowałam i dziś wiem, jak można wyjść z depresji. W trakcie choroby wypróbowałam wszystkie możliwe formy pomocy w różnych konfiguracjach. Tylko leczenie farmakologiczne. Tylko psychoterapia. Połączenie obu. Zawsze działały przez ograniczony czas.

Dopiero, gdy połączyłam wszystkie trzy formy, podejmując wysiłek nauczenia się, jak radzić sobie z somatycznymi objawami depresji, które wysyła mi ciało, dopiero wtedy zobaczyłam światełko na drodze do całkowitego i długotrwałego zdrowia.

Rozwój osobisty w zakresie metod radzenia sobie ze stresem i objawami somatycznymi jest koniecznym elementem dopełniającym terapię u psychiatry i psychoterapię.  Jest to najlepszy sposób, żeby leczyć depresję.  Najlepsza i najbardziej skuteczna pomoc w depresji.

Rozumiem, jak ważne jest odzyskanie poczucia kontroli nad własnym życiem.

Dlatego utworzyłam Akademię Wyjścia z Depresji, w której uczę kobiety metod pracy ze sobą, radzenia sobie z atakami lęku panicznego, stosowania prawidłowego oddechu w trudnych, paraliżujących sytuacjach oraz innych sposobów, dzięki którym poprawia się komfort ich życia.

Mogą powoli wracać do swoich ulubionych aktywności i żyć tak, jak przed chorobą.

Mogą odzyskać radość z życia i powrócić do niezależności.

Ponieważ wiem, czym jest depresja. Przez wiele lat walczyłam z obezwładniającym lękiem, który nie pozwalał mi wychodzić z domu, wsiąść do autobusu, czy pójść do sklepu, w którym było dużo ludzi.

O wejściu do sali kinowej, wypełnionej po brzegi, nawet nie wspomnę.

Choroba ograbiła mnie z aktywności, które były dla mnie ważne. Musiałam ją powstrzymać. Nie mogłam się poddać.

Dzięki temu, że zainwestowałam czas w rozwój osobisty i nauczyłam się metod radzenia sobie w trudnych dla mnie sytuacjach, odzyskałam radość z życia i dziś żyję tak, jak przed chorobą.

Dziś z radością łączę moje wykształcenie, umiejętności oraz doświadczenie zdobyte w chorobie i dzielę się tym wszystkim z Tobą. Uwierz w to, że Ty też możesz wyzdrowieć i cieszyć się życiem, jak nigdy dotąd.